ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:19

Sihirbaz ve mahkûm raflarda

Sihirbaz ve mahkûm raflarda

Telman Bayramoğlu'nun romanı Sihirbaz ve Mahkûm ikinci baskısıyla kitap severlerle buluştu.


Eserde tasvir edilen olaylar, herkesi hayrete düşüren, mucizelerle dolu ve yaşam alanından uzak bir nehir kenarında yaşanıyor. İkili hayattan yorulan Sihirbaz, burada ağır hastalığa yakalanmış ve ölümü bekleyen karı kocanın komşuluğuna gelir. Boyu Kısa Liliputla beraber yaşayan Sihirbaz sırların hâkim olduğu nehir kenarında beklenmedik bir şekilde o karı kocanın yüzünden mahkûmiyet hayatı sürdüren genç bir kadının varlığından haberdar olur. Karı koca, psikolojik hastalığı olan oğulları için alı koydukları kızı kaçmaması için zincirlerle duvara bağlamalarını duyup onu kurtarmaya çalışan Sihirbaz’a bu iş hiçte kolay olmuyor. Birçok uğraştan sonra kadını mahkûmiyetten kurtaran Sihirbaz onun acılı hayat hikâyesini dinliyor. Esaretten kurtulan kadının onlarla birlikte gideceğini düşünse de kadın başka bir yol seçer, psikolojik hastalığı olan sevgilisini ömrünün son anlarında yanlız bırakmıyor. Herkesi şok eden gizemler, göz yaşlarla dolu talihsiz sevgiler, hüzünlü âşıklar, keder ve acı dolu anıların saklandığı nehir kenarında yaşanan olaylar, ibret dolu bir hayat hikâyesidir. 

Telman Bayramoğlu 1961’de Azerbaycan’da doğdu. Uzun yıllar gazetecilik yaptı. “Bir Kəndin ağrıları (Bir köyün ağrıları)”, “Cəza”, “Qatil (Katil)” adlı romanları çeşitli yıllarda yayınlanmıştır.Yeni romanı “Sihirbaz ve mahkûm “ 2012’de Türkiyede yayımlandı.Okurların yoğun ilgisi nedeniyle romanın 2013’de şubat ayında 2.baskısı yapıldı.

ARKA KAPAK YAZISI

Bazen uzaktan bakınca birinin hayatı bize sıkıcı ve mahkûmiyet gibi görünür. Hâlbuki aynı insanın kendisi bizden farklı düşünüyor, hayatında başka bir gözle bakıyor. Bizi yanıltan da budur işte…
“Sihirbaz ve mahkûm” romanından
                                                  

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER