ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 01:25

Side'de Viyana Klasik Orkestrası konseri

Sidede Viyana Klasik Orkestrası konseri


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde gerçekleştirilen 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 2 bin yıllık Side Antik Tiyatro'da Viyana Klasik Orkestrası ve Balesi'nin konseriye başladı.

Konsere turistler ile yerleşik yabancılar yoğun ilgi gösterdi. Festivalinin açılışını festivalin sanat yönetmeni Remzi Buharalı yaptı. Side festivalinin Avrupa Festivaller Birliği (EFA) kapsamında yapıldığını ve bunun da Türkiye'nin bir gururu olduğunu söyledi.

Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, "EFA kapsamında bu yıl 13.'sünü yaptığımız festivalimiz ülkemizin tanıtımına büyük katkı sağladığına inanıyorum. Büyükşehir Yasası ile birlikte dünya kültür turizminde marka olan Side bir mahalle olacak. Side, kültür, tarih, arkeoloji ve sanatın bir arada olduğu nadir bir turizm beldesi. Arkeolojik zenginliğiyle adeta açık hava müzesi konumunda. Umarım festival, yasa ile birlikte kesintiye uğramaz" diye konuştu.

Viyana Klasik Orkestrası, antik tiyatroya gelenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. Josef Straus ve M.A. Mozart'ın eserlerinden bale, polka, vals ve marşlar seslendirildi. Konser bitiminde orkestra 5 dakika ayakta alkışlandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER