ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2013 Pazar 00:22

Side festival


Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Side Antik Tiyatro'da verdiği gala konseriyle sona erdi.
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin 2 bin yıllık Side Antik Tiyatro'da verdiği gala konserini şef Antonio Pirolli yönetti. Konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi Verdi, Saent-Saens, Gounod, Puccini, Rossini ve Bizet'in eserlerinden seçmeleri seslendirdi.
Side Belediye Başkanı Abdülkadir Uçar festivalin kapanışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ve dünyanın önemli sanatçılarını sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Uçar, festivalin 13 yıl önce kendileri tarafından başlatıldığını, 3 yıl önce ise EFA (Avrupa Festivaller Birliği) üyesi olduğunu hatırlattı. Uçar festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Side Kültür ve Sanat Festivali Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı, 2 binlik tarihi mekanlarda festival yaptıklarını belirterek, festivale yerli ve yabancı çok sayıda sanatseverin ilgi gösterdiğini söyledi.
Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 3 Eylül'de Viyana Klasik Orkestrası ve Balesi'nin Side Antik Tiyatro'da verdiği konserle başlamıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER