Şefkat Tepe yayından kaldırılacak mı?


Sakarya Fırat dizisinin yayından kaldırılmasının ardından gözler Şefkat Tepe'ye çevrildi...


Giriş: 21 Mayıs 2013 Salı 15:46 - Güncelleme: 21 Mayıs 2013 Salı 15:58

Türkiye'nin bölücü terörle mücadelesini konu alan Sakarya Fırat dizisinin yayından kaldırılacak olması, Samanyolu televizyonunda (STV) aynı konuyu işleyen Şefkat Tepe dizisinin akıbetini gündeme getirdi. Şefkat Tepe dizisinin yapımcısı Salih Aslan, dizinin yayından kaldırılmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Osman Sınav'ın hazırladığı ve TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan konulu dizi Sakarya Fırat, sezon bitimiyle birlikte ekrana veda edecek. Türkiye'yi kuşatan terör ve terörün etkilediği hayatların hikayesinin anlatıldığı dizinin çözüm süreci dolayısıyla final kararı aldığı iddia ediliyor. Sakarya Fırat'ın final kararı Samanyolu televizyonunda yayınlanan terör konulu Şefkat Tepe dizisinin ne olacağı sorusunu akıllara getirdi. Türkiye'nin bölücü terörle mücadelesini konu alan Şefkat Tepe dizisinin yapımcısı Salih Aslan, şu anda dizinin final yapması ve yayından kaldırılması gibi bir durumun olmadığını açıkladı.

Yapımcı Salih Aslan dizide çözüm sürecinde Türkiye'ye tuzak kurmak isteyenlere ve provokatif tuzaklara dikkat çekmeye gayret ettiklerini belirterek, "Şefkat Tepe dizisinin çıkış noktası ülkemizin doğu ve güneydoğusu merkez olmak üzere her yerinde yaşanan ve binlerce cana mal olan terörü ve terörün arka yüzünü, destekçilerini, Atatürk'ün deyimiyle içteki ve dıştaki düşmanlarını anlatmaktır. Bunda da şu ana kadar başarılı olmuştur. Çözüm sürecinde Şefkat Tepe dün ne anlattıysa bugün de onu anlatacak. Dizinin senaryosunda bir değişikliğe gidilmeyecektir. Şefkat Tepe'de Türkle Kürdü birleştirici bir çizgi takip edilmektedir. Aynı zamanda terörün arkasındaki odaklar, Türk olsun Kürt olsun fark gözetmeksizin net olarak ortaya konmaktadır. Kişiler ve kurumlar Kürdüyle, Türküyle Lazıyla, Çerkeziyle büyük Türkiye'nin önüne terör belasını kim getirirse Şefkat Tepe bunları deşifre etmeye devam edecektir. Şefkat Tepe açısından sorun dağda elinde silah olan teröristlerden daha çok insanları silahlandırıp dağa çıkaran içerideki ve dışarıdaki illegal derin yapılardır. Bu derin yapıların varlığı, Türkiye üzerindeki kanlı oyunları nihayet bulmadığına göre Şefkat Tepe de bunları anlatmaya ve deşifre etmeye devam edecektir. Şefkat Tepe'nin yayından kaldırılması kararı yok." dedi. 

CİHAN

‹‹ Önceki Haber

'Kısa Film Festivali' etkinliği düzenlendi

Sonraki Haber ››

Gümüşhanevi Sempozyumu başlıyor


0Kullanıcı yorumları

Bu habere toplam 21 yorum eklenmiştir.


Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.
 • 0 -

  demet akalın  08 Ağustos 2013, Perşembe 14:28

  samanyolunun dizilerini çok severim kaldırılmamasına da çok sevindim
 • 0 -

  kürşat  01 Ağustos 2013, Perşembe 21:44

  Ohh rahatladım vallahi
 • 0 -

  iyi haber  29 Mayıs 2013, Çarşamba 18:59

  dünya üzerinde var olabilecek en saçma dizi. yalan dolarlala zaten kürtler hakkında bilgisiz olan halkın kürtlerib birer canavar gibi gösteren bu saçmalıkların son bulması lazım
 • 0 -

  emrah ugur  25 Mayıs 2013, Cumartesi 01:36

  aynen kalkmalı bence hepsi sacma sapan diziler ya bes para etmez zaman öldürmekten baska bı sey degıl en iyi kurtlar vadisi 10 yıl öncede oyleydı 10 yıl sonrada böyle
 • 1 -

  deli_yar  24 Mayıs 2013, Cuma 12:45

  sakarya fırat diziside samanyolunda yayınlansaydı kalkmazdı..yazık !
 • 3 -

  cim bom  22 Mayıs 2013, Çarşamba 19:21

  Bu ne bicim anlayis yaaa hangi diziye baksak yayindan kaldiriliyor aslinda türkiyeden RTÜK denilen kurumu yok etsinler
 • 11 -

  fatma  22 Mayıs 2013, Çarşamba 10:50

  bence şefkat tepe çok güzel bir dizi herkesin görüşü kendine...
 • 1 -

  fatih sancar  22 Mayıs 2013, Çarşamba 09:57

 • 2 -

  musa susam  22 Mayıs 2013, Çarşamba 09:20

  neden...? çünkü samanyolu televizyonu iktidar yanlısı..o yüzden kalkmaz...
 • 0 -

  DELİ FİŞEK  21 Mayıs 2013, Salı 21:12