ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 22:14

Şefik Bursalı Resim Yarışması sonuçlandı


 Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu yıl gerçekleştirdiği 12. Şefik Bursalı Resim Yarışması'nın kazananları belli oldu. Yarışmada Ahmet Albayrak, Mustafa Bardakçıoğlu, Halil Coşkun, Erdem Oğuz ve Fevziye Eyigör Pelikoğlu eserleri ile ödül almaya hak kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca, çağdaş resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla 12. Şefik Bursalı Resim Yarışması düzenledi.

Prof. Dr. Halil Akdeniz (Seçici Kurul Başkanı, Sanatçı), Mehmet Ali Doğan (Sanatçı), Prof. Dr. Kemal İskender (Sanatçı), Ünsal Piroğlu (Şefik Bursalı Ailesini Temsilen) ve Hülya Muratlı'dan (Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı V.) oluşan seçici kurul, 30 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da toplanarak yarışmaya katılan eserleri değerlendirdi. Toplantı sonunda; başarı ödülü alan 5 sanatçının ismi şöyle belirtildi: "Ahmet Albayrak, Arınma III, 130x150, T.Ü.K.T; Mustafa Bardakçıoğlu, Gizem, 120x100, T.Ü.Y.B; Halil Coşkun, Çeşitlemeler, 110x150, T.Ü.K.T; Erdem Oğuz, Çöle Düşen Gölgeler, 100x150, T.Ü.Akrilik; Fevziye Eyigör Pelikoğlu, İstikrarlı Mücadele, 110x110, T.Ü.K.T. Led Aydınlatma."

Ödül töreni, 19 Aralık'ta Ankara Resim Heykel Müzesi'nde gerçekleştirilecek. Aynı gün açılışı yapılacak olan ve toplam 79 sanatçının eserinin sergileneceği 'Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi', 29 Aralık 2012 tarihine kadar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER