ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 15:47

Sanatçı hekimler sergi açtı


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Etkin Şehir Projesi kapsamında, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hazırlanan sergi, sanatçı doktorların el emeğini gözler önüne seriyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın öncülüğünde yürütülen Etkin Şehir Projesi ortaklarından Bursa Tabipler Odası, sanata ilgi duyan doktorların eserlerinden oluşan bir sergiye imza attı. Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde açılan ‘14 Mart Tıp Bayramı’ sergisinde, sanatçı doktorların çalışmaları izlenime sunuldu. Bu yıl 21. kez hazırlanan sanatçı hekimler sergisinin açılışına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Enver Karakoç, Kültür Şube Müdürü Nur Çakır ile Bursa Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Kayıhan Pala ile sanatçı hekimler ve sanatseverler katıldı.

Sanatın her alanından izlerin bulunduğu sergide fotoğraf, resim, heykel, ebru, şiir, goblen, hat ve karikatür gibi eserler de beğeniye sunuldu. Programda ayrıca Dr. Murat Sait Tuban, “Mutlu İnsanlar Ülkesi Küba” temalı bir de dia gösterisi yaptı. Sergi, 18 Mart Pazartesi gününe kadar gezilebilir. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER