ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 15:00

Sanat TIR’ının ilk durağı Sarıçam oldu

Sanat TIRının ilk durağı Sarıçam oldu


Büyükşehir Belediyesi Sanat TIR’ının ilk durağı Adana’nın merkez ilçelerinden Sarıçam oldu.
“Gün Kardeşlik Günü” sloganıyla yola çıkan Sanat TIR’ı, Sarıçam’ın Orhangazi Mahallesi’nde Geniş Yol olarak bilinen Adnan Kahveci Bulvarı’nda vatandaşlara unutulmaz saatler yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Sarıçamlılar tarafından büyük bir sevgi gösterileriyle karşılandı.

Etkinlikleri izlemek için toplanan binlerce Sarıçamlı’dan büyük ilgi gören Zihni Aldırmaz, “Bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. ‘Gün Kardeşlik Günü’ sloganı ile yola çıktık. Geçen yıl 38 il, 61 noktaya ulaştık ve 14 bin 500 kilometre yol katettik. Çukurova’nın sevgisini, sıcaklığını, selamını Anadolu’ya götürdük. Bu yıl da 15 bin kilometre yol yapacağız ve Anadolu’yu gezeceğiz. Ayrıca bütün ilçelerimize de gideceğiz. Çukurova’nın yaylasını, denizini gezip tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun konseri ile başlayan etkinlikler, halk oyunları ekibi gösterileri ile devam etti. Etkinlikler kapsamındaki Gölge Oyunu Hacivat-Karagöz gösterisi özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Büyükşehir Belediyesi Konservaturı sanatçılarından Ferhat Deli söylediği birbirinden güzel türkülerle Sarıçamlıları coşturdu. Sanat TIR’ının etkinlikleriyle Sarıçamlılar unutulmaz bir gece yaşadılar. Sarıçam’daki etkinliğe Adana Muhtarlar Birliği Başkanı Soner Şimşir ve çok sayıda muhtar da katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER