ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 13:37

Sanat ödülleri sahiplerini buldu


Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği tarafından 2012 yılında Kayseri Kültür ve Sanat etkinliklerine emeği geçenler ödüllendirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki onur ödülüne layık görülürken, aynı yıl içerisinde kültür-sanat alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlara da ödül verildi.

    İl Kültür Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninde bir konuşma yapan Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İbrahim Altuntaş, sanata destek olan herkesin ödüle layık olduğunu belirterek, amaçlarının Kayseri’de güzel bir gelenek başlatmak olduğunu dile getirdi.

    Ödül töreni öncesinde Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden Melike Yılmaz ve arkadaşlarının resimlerinden oluşan sergi açıldı. Tören sonrası ise Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan Senin Annen Bir Melekti Yavrum adlı oyun büyük bir ilgiyle izlendi.

    Törende ödül alan isimler ise şunlar; Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Kültür-sanat onur ödülü. Yılın Kültür Sanat Ödülü Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 7. Liselerarası Tiyatro Festivali. 2012 kültürel etkinliği PTT Milli Pul Sergisi. Yılın Kültür-Sanat adamı Oktay Durukan. Yılın tiyatro oyunu Komşu Köyün Delisi, yılın tiyatro oyuncusu Erdem Bayar. Yılın sponsor firması Suat Altın İnşaat. Yılın sivil toplum kuruluşu Yör-Türk Vakfı. Yılın eğitim kurumu Sağnak Koleji. Etkinlik yapan kuruluşu Talasemi Derneği. Yılın edebiyat ödülü Emir Kalkan.

Ayrıca Kayseri kültür-sanat etkinliklerine ve Renkli Tebeşir Kültür Sanat Derneği’ne katkıda bulunarak özel ödül alan isimler ise, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Toymuş, Adnan Büyükbaş, Müge Deliorman, Enver Özdemir, Ali Yılmaz, Süheyla Kalelioğlu ve Janset Kandemir.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER