ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:46

Sakarya'da kültür-sanat


Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kasım ayında çeşitli panel ve söyleşiler, imza günleri ve fotoğraf sergileri düzenleyecek.
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca düzenlenen etkinlikler kapsamında yarın Ofis Sanat Merkezi'de Yasin Börekoğlu'nun Dışımın Aynısı, İçimin Aynası Resim-Hat Sergisi sanatseverlerle buluşacak.
5 ve 6 Kasım'da İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Adapazarı Kültür Merkezi'nde (AKM) "Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?" adlı tiyatro oyununu sahneleyecek, 8 Kasım'da ise Cuma Ziya Taşkent Konser Salonu'nda Tuluyhan Uğurlu konser verecek.
Diğer etkinlikler ise şöyle:
"13 Kasım'da Fatih Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, "İslam, Modernizm ve Gelenek Konferansı" verecek. 15 Kasım'da Sinema Günleri kapsamında AKM'de 'Ah Güzel İstanbul' filminin gösterimi ve Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı ile söyleşi yapılacak.
19 Kasım'da Ustalara Saygı etkinliğine Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak konuk olacak, 22 Kasım'da Çizgiden Renge Resim Sergisi açılacak, 27 Kasım'da Doç. Dr. Abdülhamit Kırmızı tarafından 'Osmanlı Bizim Neyimiz Olur Konferansı' verilecek, 28 Kasım'da Prof. Dr. Mustafa S. Kaçalın, Prof. Dr. Abdülkadir Özcan, Prof. Dr. Reşat Öngören ve Doç. Dr. Haşim Şahin'in katılımıyla Akşemseddin - Fethin Manevi Mimarı Paneli düzenlenecek.
29 Kasım'da ise Ofis Sanat Merkezi'nde yazarlar Necati Mert ve Tanıl Bora'nın katılacağı imza günü düzenlenecek."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER