ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2012 Perşembe 02:45

Ressam Akın’ın ergisini Güzelbey açtı

Ressam Akının ergisini Güzelbey açtı


Ressam Aynur Akın’ın ‘İzler ve Düşler’ isimli kişisel resim sergisi açtı. Bayazhan Kent Müzesi’nde açılışını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in yaptığı Ressam Aynur Akın’ın ‘İzler ve Düşler’ isimli kişisel resim sergisinde yağlı boyadan oluşan eseri sergilendi.

    Ressam Akın’ın el emeği ile yapılan resimlerin muhteşem olduğunu ifade eden Güzelbey, “Sanatınızı yürekten kutluyorum. Gaziantep’in, kültür ve sanat konusunda çaba gösteren herkese yürekten teşekkür borcu vardır. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

    Gaziantep’in kültür ve sanat alanında başarılı bir dönem geçirdiğini, kentte yapılan sanatsal ve kültürel çalışmaların önemli olduğuna vurgu yapan Güzelbey, kentin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkmasıyla birlikte yeni bir dönemin başladığını belirtti.

    Ressam Akın’ın sergisine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in yanı sıra Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağıcı ve sanatseverler katıldı.

    22 Kasım’a kadar açık kalacak olan resim sergisinde, Ressam Akın’ın 40’a yakın eseri yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER