ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 20:34

Rahman Altın Grammy’ye hazır

Rahman Altın Grammyye hazır

Rahman Altın yeni bir rekora imza atmak üzere hazırlanıyor.


"Kelebeğin Rüyası" filmine bestelediği müzikler ile birçok ödüle layık görülen Rahman Altın, 2015 Şubat ayında 57.si düzenlenecek olan Grammy Müzik Ödülleri aday listesinde uluslararası arenada en favori isimler arasında yer alıyor.

Kelebeğin Rüyası Filmine bestelediği müzikler ile; 15. Milano Uluslararası Film Festivalinde, (İtalya) "En iyi film müziği", 13. World Soundtrack Academy, (Belçika) “Halkın seçimi” 46. SİYAD Sinema Ödülleri "En İyi Müzik" ve 19. Kral Türkiye Müzik Ödülleri “En İyi Film Müziği” Ödüllerine layık görülen Rahman Altın yeni bir rekora imza atmak üzere hazırlanıyor.

2015 Şubat ayında 57.si düzenlenecek olan Grammy Müzik Ödülleri Aday listesinde, uluslararası arenada, en favori isimler arasında yer alan Rahman Altın; Dünyanın en büyük ve en prestijli müzik ödülleri platformu Grammy Ödülleri'nde yarışmak üzere hazırlanıyor. Ağustos 2014'de Grammy Aday Adaylarının açıklanacağı ön elemelerde; Amerika’nın ünlü müzik otoriteleri tarafından en güçlü adaylardan biri olarak gösterilmektedir.

Türkiye Grammy Ödülünü Hakediyor

Profesyonel olarak 20 yıldır, yurt içi ve yurt dışında, onlarca farklı mecrada eserler üreterek, Türkiye'yi ve derin kültürümüzü başarılı bir şekilde temsil eden Altın, Grammy Müzik Ödüllerine katılacak adaylar arasında, İngiltere, İtalya, İspanya, Yunanistan ve Ameika Birleşik Devletlerinde yayınlanan 2013 Film Müziği listelerinde, 1 numara olmuş ilk ve tek Türk Besteci ünvanına sahiptir. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER