ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2017 Cumartesi 09:08

Radyo Akademi Ödülleri sahiplerini buldu

Radyo Akademi Ödülleri sahiplerini buldu

Radyo Akademi Ödülleri, Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan törenle sahiplerine verildi.


Beykoz Belediye’nin ev sahipliğinde yapılan Radyo Akademi ödülleri töreni, Yunus Emre Enstitüsü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleşti.

Bu yıl üçüncü kez yapılan törende, 2016’nın en başarılı radyoları, programcıları ve tematik radyoları ödüllerini aldı.

Tiyatro sanatçısı Behzat Uygur’un sunumuyla icra edilen törende, sosyal medya üzerinden yapılan oylamalarla başarılı bulunan kişi ve kurumlara ödülleri takdim edildi.

Yapılan oylamalarla 2016 yılının ulusal radyosu kategorisinde ödülü Kral FM alırken, yılın spor radyosu Radyo Spor oldu. Dijital radyolar arasında ödülü karnaval.com alırken, kültür sanat programı olarak NTV Radyo’da yayınlanan "Makam Farkı" adlı program, ödüle layık görüldü. Yılın kültür sanat programı ödülünü Mehmet Barlas’la program yapan Oğuz Haksever aldı.

Tematik radyo kategorisinde ödül TRT Radyo 1’e verilirken, yılın haber radyosu A Haber Radyo seçildi. Yılın radyo haber spikeri ödülü Radyo 7’den Mehmet Can’a, yılın ulusal radyo programcısı ödülü ise Afrikalı Ali'ye verildi. Yılın ulusal alternatif temalı radyosu ödülünü ise Diyanet Radyo aldı.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in elinden ödülü aldıktan sonra kürsüye çıktı. Göka, 15 Temmuz şehitlerini anarak başladığı konuşmada, darbe girişiminde medyanın özel bir kahramanlık sergilediğini dile getirdi. TRT’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bir sembol olduğunu kaydeden Göka, radyoların da ayrı bir kahramanlık gerçekleştirdiğini söyledi.

Programda ayrıca Yunus Emre Enstitüsü de Türk Kültürüne Katkı Ödülleri Dağıttı.

Enstitü, 73 Yıldır Makedonya'da Türkçe yayın yapan Üsküp Radyosuna, Türk Halk Müziği Sanatçıları Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'na, yönetmen ve senarist Derviş Zaim'e, Diriliş Ertuğrul isimli dizideki rolünden dolayı oyuncu Engin Altan Düzyatan'a ve Diriliş Ertuğrul dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ'a Türk kültürüne yaptıkları katkılardan ötürü ödül verdi.

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER