ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:49

Pursaklar’da el sanatları sergisi açıldı


Ankara’nın Pursaklar Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği '4. El Sanatları Yıl Sonu Sergisi' açıldı.

Çeşitli kurslara katılan yüzlerce kadının yaptığı el emeği göz nuru ürünler, Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı. Sergi açılışına Kaymakam Salih Bıçak, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilçe protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Çetin, Pursaklar’daki hanımların başarılarına övgü yaparak, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz sergimizde, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi çok güzel çalışmalar yer alıyor. Hanımlarımızı tebrik ediyorum. Bizler hanımlara değer veren bir belediyeyiz. Yeni hanım evlerimizi faaliyete geçirerek hem sizlere sağlıklı bir yaşam hem de becerilerinizi kazanabileceğiniz kurs imkânı sunduk. Her zaman sizlerin yanında olacağız. Yeter ki sizler gayret edin, çalışın.” dedi.

Kaymakam Salih Bıçak da hem Belediyenin hem de İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün hizmetinden memnun olduğunu ifade etti. Protokol üyeleri ve açılışa katılan halk, sergiyi gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Gezi sonrası kaymakam ve belediye başkanı, hanımlara teşekkür belgesi verip çiçek hediye etti. Büyük beğeni toplayan sergi, Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi’nde 14 Haziran’a kadar ziyarete açık olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER