ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 13:44

Pamuk ellerden meyve kokulu sabunlar


Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde kalan yaşlılar, ürettikleri meyve kokulu sabunları kermeslerde satarak gelir elde ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Gazi Mahallesi'ndeki huzurevinde yaşlılar için hobi odaları oluşturuldu. Yaşlılara, hobi çalışmaları kapsamında kokulu meyve sabunu yapımı öğretildi. Haftada bir gün yapılan çalışmayla huzurevi sakinlerinin hem fiziksel olarak hareket etmeleri hem de sosyal bir faaliyete katılmaları sağlandı.
Huzurevi sakinlerine gönüllü olarak yardımcı olan eğitmen Berrin Yapıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, haftada bir gün 3 saat çalıştıklarını anlattı. Yapıcı, "Normal sabunları rendeleyerek gıda boyası ekliyoruz ve su ile şekil veriyoruz. İsteyen huzurevi sakinleri de üretimlere katılıyor. Yaşlılar burada hem güzel vakit geçiriyor hem de bedenlerini çalıştırmış oluyor" dedi.
Huzurevi Müdürü Hülya Şimşek de yaşlıların yaptıkları birbirinden renkli sabunları çeşitli kermeslerde sattıklarını ve elde edilen geliri hobi odasındaki el işi malzemelerinin alımında kullandıklarını söyledi. Şimşek, yaşlıların bu tür üretimlerle hayata daha fazla bağlandıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER