ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 23:03

'Öyle Sevdim ki Seni'nin galası yapıldı


"Öyle Sevdim ki Seni" filminin galası Trabzon'da yapıldı.
Varlıbaş AVM'de gerçekleştirilen galaya, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yönetmen Orhan Tekeoğlu, yapımcı Nurdan Tümbek Tekeoğlu, oyuncular Oktay Gürsoy, Alma Tercic, Kayhan Yıldızoğlu, Duygu Yıldız, Tevfik Erman, Alina Golovenko, Fatih Dokgöz ile vatandaşlar katıldı.
Çekimleri Trabzon'da yapılan filmin 27 Eylül'de vizyona gireceğini belirten Tekeoğlu, "Filmde kırık bir aşk öyküsü anlatılıyor. 1906 yılında taş ustası olarak Santa'dan Yalta'ya giden Mustafa ustanın torunu Olga, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Sarp Sınır Kapısı açışınca Trabzon'a çalışmaya gelir. Olga, herkesin nataşa olarak algıladığı bir dönemde Cemal'in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler ve ön yargılar filmin ana konularını oluşturuyor" diye konuştu.
Tekeoğlu, filmin başrollerinde Angelia Jolie'nin Saraybosna'da çektiği 'Kan ve Bal Ülkesinde' filminde oynayan Alma Terzic ile Oktay Gürsoy'un yer aldığını ifade ederek, "Filmin finansmanı konusunda bu zamana kadar sürekli olarak yapımcı olan eşim ilgilendi. Benim bu konuda hiçbir zaman kaygım olmadı. Beni sürekli olarak ilgilendiren filmin duygusal boyutuydu ve bunuda başardığımızı düşünüyoruz. Umarız izleyenler yaşanmış bu hikayeyi beğenirler" ifadelerini kullandı.
Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu ise 60 yıldır bu sektörün içerisinde bulunduğuna işaret ederek, "Yüzün üzerinde filmde rol almış birisi olarak Trabzon'da bu ekibin içerisinde olmak beni son derece mutlu etti. Verilen bu emek karşısında seyircilerimizinde bizlerle aynı düşünceleri paylaşacaklarına inanıyorum" dedi.
Film ekibi, konuşmaların ardından davetlilerle birlikte pasta keserek filmi izledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER