ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 00:44

Onur Akın, sevilen şarkılarını seslendirdi

Onur Akın, sevilen şarkılarını seslendirdi


Protest müzik sanatçısı Onur Akın, sevilen şarkılarını Antalya Manavgat'ta seslendirdi. Onur Akın, Manavgat Belediyesi'nin Avrupa Birliği(AB) destekli Manavgat İçme Suyu Projesi'nin açılış töreni sonrası Cumhuriyet Meydanı'ndan konser verdi. Akın, konserde sevilen şarkıları Geceyi Sana Yazdım, Bekle Bizi İstanbul, Seviyorum Seni, Yağmur Yüreklim, Ne Olur Bir Sabah, Ben Yağmur Yüklü Bulutum, Yitik Sevda,Gaybana Geceler, Asi ve Mavi ile Leylim Ley şarkılarını seslendirdi.

Konserde Akın, 2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak Otel'de yanan 37 aydın ve 4 otel görevlisinin ölümlerinin 20'nci yıl dönümünde derin üzüntü içinde olduklarını söyledi. Dünyanın sevgi üzerine kurulu olduğunu belirten Akın, "Dünya sevgi üzerine dönüyor. İnsanız sevgi doluyuz. Yüreğimiz insan sevgisiyle dolu. İnsan olmak çok büyük erdem. Görüntü ile insan olunmuyor. İnsanlık duygu ve sevgi ile olur. Sizce 20 yıl önce Sivas Madımak Otel'de 37 aydın insanı yakan kişiler insan mı? Yoksa insan kılıklı varlıklar mı? İnsan onur ve erdemini taşıyan bir kişi bir cana kıyabilir mi? Elbette kıyamaz. Cana kıyanlar görünüşte insanda olsa insan kılıklı değişik varlıklardır. Ne mutlu bize ki insanız ve insanları çok seviyoruz." diye konuştu.

Konser sonunda Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Akın'a Manavgatlılara unutulmaz dakikalar yaşattığı için bir buket çiçek takdim etti. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER