ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:17

Öğrenciler, Çanakkale 1915 filmini izledi

Öğrenciler, Çanakkale 1915 filmini izledi


Kars İl Emniyet Müdürlüğü'nün Sosyal Destekleme Programı (SODES) ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Yıldızlar Kaybolmasın’ projesi kapsamında öğrenciler, Çanakkale 1915 filmini polislerle birlikte seyretti.

Kars Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde polis ağabey ve ablaları ile buluşan yaklaşık 250 çocuk, buradan Kars sinemasına geçip Çanakkale 1915 filmini seyretti. Proje koordinatörü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yılmaz Acar, 1 yılı aşkın sürede yaklaşık 11 dalda çalışma yaptıklarını ve projelerinin ilk ayağının aralık ayı itibariyle sona ereceğini söyledi. Acar, projelerinin 2. ayağının Kalkınma Bakanlığı'nca değerlendirilip onaylandığını ifade etti.

Bu proje ile Kars’ın değerli çocukları ile tanışma fırsatı bulduklarına da belirten Acar, “Bu çocuklar içerisinde çok başarılı öğrenciler tespit ettik. Çocuklarımızdan, Avrupa’da derece elde edenler oldu. Bugün ise çocuklarımızla bir araya geldik ve Çanakkale 1915 filmini seyredeceğiz.” dedi.

Kars'ta, sosyo-ekonomik durumları nedeniyle kültür, sanat ve sportif aktivitelerden faydalanamayan, ancak spora ve sanata ilgi duyan ilköğretim ve lise çağındaki çocuklar ve gençleri spor aktiviteleri ve sanatsal faaliyetlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan korunuyor. Proje ile gençlerin suça sürüklenmelerinin önüne geçen ve ülke geleceği için vatanını, milletini seven, beden ve ruh sağlığı temin edilmiş, Kars ve Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışında temsil edebilecek kabiliyette sporcuların yetiştirilmesi hedefleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER