ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 11:48

Murat Kekilli, Kazan’ı coşturdu


 Ankara’nın Kazan Belediyesi tarafından düzenlenen Eğitim ve Gençlik Şöleni’nde sanatçı Murat Kekilli konser verdi.
Kazan Ticaret Meslek Lisesi bahçesinde düzenlen şölende sahne alan mahalli sanatçı Ali Yaprak ve pop sanatçısı Murat Kekilli Kazanlı hayranlarıyla buluştu.

Program ödül töreniyle başladı. Kazan’da 'Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi' (EKAP) kapsamında Ankara ve Türkiye’de genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren projelerin sahipleri para ve cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi. Öğrenci ve öğretmenler ödüllerini kaymakam ve belediye başkanının elinden aldı.

Yoğun ilginin gösterildiği konserde sahneye ilk çıkan Ali Yaprak oldu. Söylediği oyun havalarıyla Kazanlıları coşturan Ali Yaprak’ın ardından ünlü pop sanatçısı Murat Kekilli’nin sahne almasıyla coşku iyice yükseldi

Havai fişek gösterileriyle renklenen gecede söylediği romantik ve hareketli şarkılarla sevenlerini coşturan Kekilli, sahne performansıyla da hayranlarından tam not aldı. Konserde sık sık kardeşliğe vurgu yapan pop sanatçısı Murat Kekilli sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkan Lokman Ertürk ilçede eğitimin kalitesinin artırılması için yaptığı hizmetleri anlattı. Ertürk, “Göreve geldiğimiz 2004 yılında Kazan’da 187 derslik vardı. Benim dönemimde 6 yeni okul açtık. 2012 yılı itibariyle de derslik sayısını iki mislinden fazla artırarak 469’a çıkardık." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER