ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 18:14

Munzur El Veriyor

Munzur El Veriyor

Munzur El Veriyor belgeseli izleyici ile buluşacak.


Başta Erzincan ve kazaları olmak üzere,Munzur dağları ve çevresin doğal ve kültürel niteliklerini konu alan “Munzur El Veriyor” belgeselinin galası İstanbul-Şişli Kent Sineması’nda yapılacak.

10 Nisan 2013 tarihinde Çarşamba saat 19 30. da film gösterimi olarak sunulacak belgeselin projesi ve metin yazarı Tahir Erdoğan Şahin: “ Bu projenin temelleri 1990’lı yılların başında yayınlanan Taşın Yüreği adlı bir hikâyemize dayanıyor” dedi.

Şahin, “Zağroslardan Toroslara kadar uzanan Munzur dağlarının çevresiyle birlikte ele alınacağı 5 projemizin ilki olan Munzur El Veriyor, taş ve insan’ı konu ediniyor. İnsan, tarih, doğa ve kültürel zenginliklerimizi özgün bir biçimde sunulmasını arzu ettiğimiz çalışmalarda bu bizim için önemli bir tecrübe oldu. Diğer belgesel projelerimizin tasarım ve metinleri bitme aşamasında. Önümüzdeki zamanlar içinde bunlar da gündeme gelecek” diye bilgi verdi.

Munzur El Veriyor belgesele içerisinde Erzincan, Refahiye, Kemah, Eğin,Tercan, Dersim, Bingöl yerleşimlerine ait yerler bulunuyor. Esra Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı projenin spansoru Mehmet Küçük.

10 Nisan 2013 tarihinde İstanbul’da gala- film gösterimi yapılacak olan Munzur El Veriyor belgeseline yoğun ilgi beklenmekte.
 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER