ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 18:15

Mübadiller, Samsun'da geleneksel etli kazan pilavı gününe hazırlanıyor

Mübadiller, Samsunda geleneksel etli kazan pilavı gününe hazırlanıyor


Samsun Balkan Türkleri Kültür Haberleşme ve Dayanışma Derneği, 15 Haziran’da yapılacak 15. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü’ne hazırlanıyor. Asarağaç Piknik ve Mesire alanında gerçekleştirecek etkinlik öncesinde dernek binasında bir araya gelen tüm Mübadil köy dernekleri, hazırlıklarla ilgili toplantı yaptı.

Kerpiçli Köyü Dernek Başkanı Uğur Tüzen, Asarağaç Köyü Dernek Başkanı Şaban Korkmaz, Sepetçiler Köyü Dernek Başkanı Engin Lay, Karaperçin Köyü Dernek Başkanı Ayhan Abacı, Devgeriş Köyü Dernek Başkanı Ahmet Onaran, Çanakçı Köyü Dernek Başkan Yardımcısı Şaban Güneş, Demirci Köyü Dernek Başkanı Süleyman Öz ve Samsun Balkan Türkleri Derneği Yönetim Kurulu üyeleri katıldığı toplantıda pilav günü yapılacak etkinlikler, derneklerin görevi ve programın akışı gibi konular görüşüldü. Ayrıca alana mübadil köy dernekleri için stant açılarak derneklerin tanıtılması kararlaştırıldı.

15. Geleneksel Etli Kazan Pilavı Günü organizasyonuyla ilgili bilgi veren Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Cihat Yılmaz ‘1987 yılından beri faaliyet gösteren ve kendi mülküne sahip köklü bir derneğiz. Kurulan mübadil köy derneklerimizle her geçen gün daha da büyük bir aile oluyoruz. 15.’sini düzenleyeceğimiz geleneksel Etli Kazan pilavı gününde hep birlikte güzel ve anlamlı bir gün geçirmeyi hedefliyoruz. etkinliğimiz köy derneklerimizin de faaliyetlerimize katılmasıyla daha güzel ve anlamlı olacak. Tüm dernek başkanlarına katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER