ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 18:18

Miniklerden ebru sergisi

Miniklerden ebru sergisi


Bozüyük İlçe Müftülüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Osmanlı Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan Ebru Sergisi görücüye çıktı. Ebru kursu öğrencilerinin el emeği göz nuru eserleri Bozüyük Sarar AVM’de sergileniyor.

Öğrencilerin 2 aylık emeklerinin sergilendiği Ebru Sergisi’nin açılış törenine Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Müftü Vekili Abdülvahap Teker, Belediye başkan yardımcıları Mustafa Yürükcü, İsmail Sağıroğlu ve Oğuz Sertler, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Tosbatlı, kurs usta öğreticisi Sevim Yücel, Kur’an kursu öğreticileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, Müftü Vekili Abdülvahap Teker kısa bir konuşma yaparak, ebru sanatı ile ilgili bilgi verdi, bu kursta emeği geçen herkese teşekkür etti. Ardından söz alan kurs usta öğreticisi Sevim Yücel, kursta sevgilerini ortaya koyduklarını ifade ederek, “Ebru kursu suyun üzerinde yürümek gibi bir şey. Ben uzun yıllardan bu yana ebru sanatıyla uğraşıyorum. Kur’an kurslarında ilk defa bu kursun istenildiğini gördüm. Büyük bir şevkle çalıştım. Çocuklarımızı temelde nasıl eğitirsek o kadar güzel filizler ortaya çıkacağına inanıyorum.” dedi.

Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı da “Bu eserlerin bu minik eller tarafından yapıldığını bilmek bize ayrı bir mutluluk veriyor. Kendilerini tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum. Emeği geçen hocalarını da gönülden kutluyorum.” diye konuştu. Konuşmaların ardından serginin açılışı yapılarak, kursiyer öğrencilere başarı belgeleri verildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER