ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 13:49

Milyon avroluk yatlar görücüye çıktı


Marmaris'te bu yıl 32'ncisi düzenlenen "Marmaris Yacht Charter Show"" fuarında milyon dolarlık lüks yatlar görücüye çıktı.
     Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından Marmaris Belediyesi Yat Limanı'nda gerçekleştirilen fuara vatandaşlar ve turistler, büyük ilgi gösterdi.
     Marmaris Uluslararası Yat Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Halit Kesgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye yat turizminin dünyaya açılan en önemli kapılarından fuarın deniz üzerinde yapılan Türkiye'de tek, dünyada ise sayılı organizasyonlardan olduğunu söyledi.
     Fuara 50 yat ile farklı ülkelerden yaklaşık 80 acentenin katıldığını belirten Kesgin, "Yat şova guletler, motor yatlar, bir katamaran ve bir de yelkenli yat katılıyor. Profesyonel fuarın amacı acenteler ile yat sahiplerini buluşturmak. Acenteler yatları ziyaret ederek iş bağlantıları yapıyor" dedi.
     Etkinliğe belli bir kategorinin üzerindeki yatların katılabildiğinine işaret eden Kesgin, benzer yat şov organizasyonlarının dünyada sadece 4 yerde yapıldığını anlattı. Kesgin, fuarın yerli charter yatlar, yerel acenteler ve Türk kıyılarının dünya pazarlarında tanıtım olanağı sağladığını bildirdi.
    
     -Haftalık kiraları 200 bin dolar-
    
     Fuara katılan bazı üst sınıf motor yatların boylarına ve barındırdıkları lükse göre fiyatları 500 bin ile 9 milyon avro arasında değişiyor. Jakuzi, bar, su sporları ile uydu ve internet bağlantısı gibi hizmetler sunulan lüks yatların kalitesine göre haftalık kiralama fiyatı ise 200 bin doları buluyor.
     Dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilerin yeni tekneleri ve hizmet standartlarındaki gelişmeleri izledikleri ve yatları gezdikleri "Marmaris Yacht Charter Show", 16 Mayıs'ta sona erecek.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER