ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2017 Perşembe 16:50

Michael Jackson'ın Neverland'i yeniden satışa çıktı

Michael Jacksonın Neverlandi yeniden satışa çıktı

ABD'li pop yıldızı Michael Jackson'ın California Santa Barbara'daki ünlü Neverland Çiftliği 67 milyon dolara yeniden satışa çıkarıldı.


ABD'li pop yıldızı Michael Jackson'ın California Santa Barbara'daki ünlü Neverland Çiftliği 67 milyon dolara yeniden satışa çıkarıldı.

Jackson'ın ölmeden önce 22,5 milyon dolara sattığı ve adı Sycamore Vadisi Çiftliği olarak değiştirildikten sonra geçen yıl 100 milyon dolara satışa çıkarılan çiftlik, 67 milyon dolara yeni alıcısını bekliyor.

2 bin 700 dönümlük arazide 2 gölün arasında konumlanan çiftlikte 6 odalı ana malikane, 2 ayrı konuk evi, basketbol ve tenis kortları, barbekü alanı, 50 koltuklu sinema salonu, yüzme havuzu yer alırken, Neverland'den geriye kalan Disney stili eğlence treni, ahır, itfaiye evi ve çiçek saat de bulunuyor.

Çiftlik, ABD Başkanı Donald Trump'ın "sırdaşı" ve bağışçılarından olan Thomas Barrack'ın başında olduğu Colony Capital tarafından satışa çıkarıldı.

Jackson, 2006'da çalışanlarının maaşını ödeyemediği için kapatmak zorunda kaldığı çiftliği, 2009'da ölümünden önce satmak zorunda kalmıştı.

Micheal Jackson'ın, Peter Pan masalında, çocukların hiç büyümediği adanın ismi olan "Neverland" adını verdiği alanı 1987'de satın almış ve çocuklar için bir "hayal dünyası" yaratmaya niyetlenmişti.

Çiftliğinde sık sık çocukları ağırlayıp içerideki oyun alanlarında oynamalarına izin veren Jackson, 1993'te evinde kalan bazı çocuklara yönelik cinsel istismar suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER