ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 11:14

Medeniyetler Korosu için kültür ve sanat evi


Farklı din ve mezheplere mensup kişilerden oluşan, yorumladıkları türkü ve ilahilerle tüm dünyaya sevgi ve hoşgörü mesajları veren Antakya Medeniyetler Korosu'nun faaliyetlerini daha rahat yürütmesi için kültür ve sanat evi hazırlanıyor. Tarihi evin restorasyon çalışmaları yüzde 70 oranında bitirildi.

        Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Ulu Cami Mahallesi’nde bulunan kültür ve sanat evinde incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 561 metrekare kapalı alana sahip ve 3 ayrı yapıdan oluşan evde, birinci yapıda 2 oda, iki katlı olan ikinci yapıda 5 oda, üçüncü yapıda ise bir oda olmak üzere toplam 8 oda bulunuyor. Bina içinde ve avluda olmak üzere küçük gruplar için zaman zaman konser verilebilecek uygun mekanlar da hazırlanıyor.

        Vali Celalettin Lekesiz, Hatay’ı diğer illerden ayıran en önemli özelliklerin başında farklılıkların uyum, ahenk ve hoşgörü içerisinde yaşaması olduğunu söyledi. Lekesiz, “Bu güzellikten esinlenilerek kurulmuş olan medeniyetler koromuz, Hatay’ın sevgi, barış, hoşgörü ve insanlık anlayışını tüm dünyaya tanıtan bir koro. Daha rahat çalışmaları için bu mekanda başlattığımız restorasyon büyük oranda tamamlandı ve şu ana kadar olan çalışmalar memnuniyet verici. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER