ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:14

“Medeniyetler Beşiği Amasya” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı

“Medeniyetler Beşiği Amasya” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı


Amasya Belediyesi kültürel etkinlikleri kapsamında bu yıl 4.sü düzenlenen Ulusal Cavit Öztürk Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

    'Medeniyetler Beşiği Amasya' konulu fotoğraf yarışmasına Türkiye’nin çeşitli illerinden 105 yarışmacı toplam 467 eserle katıldı. Mihri Hatun Kültürevi'nde yapılan sonuçlandırma sonrası konuşan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Amasya Belediyesi Medeniyetlerin Amasya’ya bıraktığı mirasları ön plana çıkarmak ve tarihi geçmişinin önemini fotoğraf sanatı aracılığıyla tüm dünyaya göstermek amacıyla düzenlediği yarışmada bu yıl ‘Medeniyetler Beşiği Amasya’yı konu edinmişti.
Gelen eser sayısı ve yarışmacıların katıldığı iller itibariyle Karadeniz Bölgesi'nin en popüler fotoğraf yarışması olduğunu bir kez daha kanıtladı.” dedi.

    Jüri üyeleri,Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Vedat Osmanoğlu’nun yanı sıra Osman Akbaş, Adnan Ataç, İsmail Okur, Coşkun Aral, Aydın Babacan gibi isimlerden oluştu.

    Yarışma sonunda sıralama şu şekilde gerçekleşti: 1. Şükrü Ağbal (Çorum), 2. Hüseyin Çetin (Sakarya), 3. Mustafa Güral (Samsun).
Mansiyon ödülleri sıralamasında ise: 1. Alaattin Şenol (Sakarya), 2. Mustafa Güral (Samsun), 3. Oktay Altaş (Çorum) illerinden seçildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER