ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 12:25

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yaz kursları sürüyor

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yaz kursları sürüyor


 Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu, yaz dönemi temel tiyatro kurslarına devam ediyor. Yaz kursları, yaklaşık 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

        Ağırlığı lise öğrencilerinden oluşan kursiyerler arasında üniversite öğrencileri ve çalışanlar da bulunuyor. Temel tiyatro kurslarına katılanlar, diksiyon, fonetik, sahne bilgisi, tiyatro tarihi gibi dersler görüyor. Mamak Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak başta olmak üzere 4 ayrı hocadan alınan derslerde başarılı olan öğrenciler Mamak Belediyesi Konservatuvarı’na kabul edilecek. Temel tiyatro kurslarında başarılı olan öğrenciler, daha tecrübeli oyuncularla sahnelenen oyunlarda rol alacak.

        Kent tiyatrosunun tiyatroyu Mamaklılarla buluşturduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Yıl boyunca her türlü sanatsal kurslara ve etkinliklere kapılarını açan Mamak Kültür Merkezi yaz döneminde de kurslarına devam ediyor. Sanatla uğraşmak isteyen her yaştan Mamaklıya destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. Temel tiyatro kursuna katılan bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Umarım ilerleyen günlerde onları da sahnelenen oyunlarda görürüz.” dedi.

        Mamak Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak, sanat dünyasına yeni simalar kazandırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Bu güne kadar 2 yıllık konservatuvar eğitimi alan öğrencilerden 23’ünün devlet ve özel üniversitelerin konservatuvar bölümlerini burslu olarak kazandıklarını söyledi.




KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER