ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 23:41

Makedonya'da bir Türk radyosu

Makedonyada bir Türk radyosu

İki öğrenci kısıtlı imkanlarla Makedonya'da Türkçe yayın yapan bir radyo kurdu.


YAZETE.COM

Makedonya'da iki öğrenci kısıtlı imkanlarla Türkçe yayın yapan bir radyo kurdu. Geçtiğimiz yıl internetten yayına başlayan ve bir süre sonra da karasal yayına geçen radyonun ismi ise Vrapçişte

ESKİ BİR RADYOCU VERİCİ HEDİYE ETTİ

Enes Ali ve Sübbi Hüseyin isimli iki öğrencinin kurduğu Vrapçiste, eski bir radyocunun dikkatini çekti ve radyoya 20 Kw gücünde bir verici hediye etti. Vrapçişte bu sayede karasal yayın da  yapıyor. 

Amaçlarının, Makedonya'da Türklerin de var olduğunu ve Makedonya'da yaşayan Türklerin sesini dünyaya duyurmak olduğunu söyleyen Enes Ali, imkanların kısıtlılığından şikayetçi. 

TEKNİK DESTEĞE İHTİYAÇ VAR

Yazete'ye radyo hakkında bilgi veren Enes Ali: "Kimden destek istesek bütün kapılar kapandı. Şu an verici gücü her geçen gün düşmeye başladı. Kısacası radyomuz kapanma noktasına geldi. Reklam alabilmek için çok güçlü bir vericiye ihtiyacımız var. Amacımız Makedonya'ya Türkçe'yi daha gür bir sesle duyurmak. Tek arzumuz teknik destek" şeklinde konuştu. 

RADYONUN İSMİ NEDEN VRAPÇİŞTE?

Vrapçiste aslında Makedonya'da bir kasabanın ismi. Burası, Türklerin en yoğun olduğu ve Türkiye'den bir çok siyasi liderin ve ünlünün ziyaret ettiği bir Türk kasabası. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin yanı sıra, Necati Şaşmaz, Zübeyr Şaşmaz, Cüneyt Aysan ve Hakan Şükür Vrapçiste Kasabası'nı ziyaret eden isimler arasında. 

Radyoyu http://www.vrapcistefm.com/ adresinden dinleyebilirsiniz...

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER