ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 21:39

Kutsal Bir Gün'ün gösterimi yapıldı


50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yönetmenliğini Serdar Temizkan'ın üstlendiği "Kutsal Bir Gün" adlı filmin gösterimi yapıldı.
Antalya Kültür Merkezi'ndeki film gösteriminin ardından düzenlenen söyleşide konuşan yönetmen Serdar Temizkan, filmi az mekan kullanarak çektiklerini, doğru oyuncuları seçerek iyi bir iş ortaya çıkardıklarına inandıklarını söyledi.
Temizkan, bir izleyicinin pek çok sahnede alkol alımına yer verilen filme bakanlıktan destek alıp almadıklarını sorması üzerine, "Bakanlıktan destek alacağımızı sanmadığımız için başvurmadık. Düşük bütçeli bir filmdi. 250 bin liraya yakın bütçesi vardı" diye konuştu.
Filmin oyuncusu Arda Kural, üzerinde çok düşünülmüş, detaylandırılmış bir senaryo ile karşılaştığını ve çok beğendiğini dile getirdi. Filmin sadece bir günü anlattığını belirten Kural, bir gün içinde nelerin yaşanabileceğini tahmin ederek bunu yazıya döken senarist Sencer Aydın'ı kutladı.
Oyuncu Ali Düşenkalkar, senaryoyu, "Hala daha bir umut var, bir ışık var diyebileceğimiz bir senaryo" diye nitelendirdi. Oyuncu Erkan Taşdöğen de filmde kaybeden, hayatı ıskalayan insanların öyküsünün çok iyi anlatıldığına değindi. Taşdöğen, filmin en çok sıradanlığı ve yalınlığından etkilendiğini ifade etti.
Filmde tüm mal varlıklarını kaybeden, işsiz ve ayyaş 35 ve 50 yaşlarındaki iki kardeşin öyküsü anlatılıyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER