ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2017 Perşembe 14:18

Kurtlar Vadisi Pusu'nun İbrahim'i sanatçı Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi Pusunun İbrahimi sanatçı Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi Pusu'nun unutulmaz karakterlerinden İbrahim, seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu (55), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Kurtlar Vadisi Pusu'nun sevilen karakteri İbrahim'i canlandıran, seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu (55), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir süredir karaciğer nakli için donör bekleyen Payidar Tüfekçioğlu akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

- Payidar Tüfekçioğlu Kimdir?

Sanatçı, 1962 yılında İzmir'de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünivertsitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan Tüfekçioğlu, konservatuvar eğitiminden sonra Devlet Tiyatrolarında çalışmaya başladı.

Bursa Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu'nda sahne alan sanatçı, son olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu'da görev yapıyordu.

Tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da bulunan Tüfekçioğlu, Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yaptı.

Tüfekçioğlu, Afife Tiyatro Ödülleri "En iyi Erkek Oyuncu" ve Avni Dilligil "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerine layık görüldü.

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER