ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 14:07

Kozan'ın Salmanlı köyü camisine kavuştu

Kozanın Salmanlı köyü camisine kavuştu


Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Salmanlı köyünde, kaymakamlık, müftülük ve hayırseverler tarafından yaptırılan Ali-Emine Okuducu Camisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kaymakamı İzzetin Sevgili, mevcut caminin yetersiz olması ve tehlike arz etmesi üzerine başlatılan çalışmada hayırsever bir vatandaşın desteğiyle yeni caminin yapıldığını belirtti. İlk olarak köprü barajı inşaatını ve bölgede yol çalışması yapan firmalardan yardım alarak ilk harcın atıldığını aktaran Sevgili, “Yapılan yardımlar neticesinde camimizi hizmete açtı. Bazı hayırlar var ki, sürekli insanın amel defterine hayır yazdırır. Bu camimizin yapılmasına vesile olan, onlara destek olan insanların da amel defteri hiçbir zaman kapanmaz. Oradan istifade edildikçe hanelerine defterlerine artı atılacaktır. Dolayısıyla öbür dünyada kendilerine bu tür yaptığı yardımlardan dolayı Cenabı Allah’ın rahmeti olacak. Hayırla yad edileceklerdir.” şeklinde konuştu.

Abdesthanesi Hacı Bekir Özkan tarafından yaptırılan caminin açılışına Kaymakam Sevgili’nin yanı sıra, Belediye Başkan Vekili Süleyman Halaçoğlu, İlçe Müftü Vekili İbrahim Öztürk ve köylüler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER