ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 17:22

Kosova'da Türkan Şoray onurunu yemek

Kosova'daki 6


Kosova'daki 6. Türk Sinema Haftası etkinliklerine katılmak üzere bu ülkede bulunan ünlü sanatçı Türkan Şoray, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan'ın, onuruna verdiği yemeğe katıldı.
     
Başkent Prişitine'de, çok sayıda Kosovalı siyasetçi eşinin de katıldığı yemekte konuşan Büyükelçi Ozan, "Türk sinemasının Sultanı'nı Kosova'da ağırlamaktan dolayı çok gururlu olduklarını" söyledi. Büyükelçi Ozan, "Sultan" lakaplı Türkan Şoray'la tanıştıktan sonra kendisinin gerçekten "Sultan" olduğunu anladıklarını ifade etti.

Kosova'da halkın kendisine gösterdiği ilgiden çok duygulandığını belirten Türkan Şoray da "Atalarımızın bu topraklarda neden bu kadar uzun süre kaldığı şimdi belli oldu. Bu kadar güzel bir ülke ve sıcak insanlar gördüğüm için çok mutluyum. Türkiye'ye döner dönmez herkese Kosova'yı ziyaret etmelerini tavsiye edeceğim" dedi.
    
Yemeğe katılan Kosova Başbakanı Haşim Taçi'nin eşi Lumniye Taçi'de Şoray'ın ülkelerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendisinden gittiği her ülkede Kosova'yı tanıtmasını istedi.
    
Türkan Şoray, bu akşam Priştine Filoloji Fakültesi'nde gösterilecek "Al Yazmalım" filmini sevenleriyle birlikte izledikten sonra, "Sinemam ve Ben" adlı kitabı için düzenlenen imza törenine katılacak.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER