SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2014 Perşembe 12:34

"Kampüste Caz" için geri sayım başladı!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/24-caz-logo-tr-siyah-1481206-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/24-caz-logo-tr-siyah-1481206-622x360.jpg
"Kampüste Caz" başlıyor!

24. Akbank Caz Festivali kapsamında "Kampüste Caz" etkinliğinin altıncısı 3-14 Kasım'da gerçekleştirilecek.


24. Akbank Caz Festivali kapsamında "Kampüste Caz" etkinliğinin altıncısı 3-14 Kasım'da gerçekleştirilecek.

Akbank Sanat'tan yapılan açıklamaya göre "Kampüste Caz", 3-14 Kasım'da Gaziantep, Adana, Kayseri, Ankara, Eskişehir, Edirne, Çanakkale ve İzmir'de cazı, üniversiteli gençlerle buluşturacak.

Orta ve Doğu Avrupa halklarının folklorik ezgileriyle kendi yerel müzikal geleneklerini bir araya getiren müzisyenlerin, daha sonraları Amerika'da sınırlı ölçüde de olsa cazla beslenmeleriyle birlikte temelleri atılan ve "klez jazz" olarak adlandırılan caz türünün özgün topluluklarından Cukunft, "Kampüste Caz" kapsamında Anadolu'yu dolaşacak.

Proje, Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. yıl dönümü dolayısıyla 2014 Kültür Programı kapsamında Akbank Caz Festivali ve Jazztopad Festivali işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

"Kampüste Caz" konser programı şöyle:

"3 Kasım Gaziantep Üniversitesi, 4 Kasım Çukurova Üniversitesi, 5 Kasım Erciyes Üniversitesi, 6 Kasım Bilkent Üniversitesi, 7 Kasım Anadolu Üniversitesi, 11 Kasım Trakya Üniversitesi, 12 Kasım Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 13 Kasım Ege Üniversitesi, 14 Kasım Pamukkale Üniversitesi."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da "Kitap Fuarı" zamanı!

SONRAKİ HABER

Bu hafta 5 film vizyona girecek

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.