ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 13:58

Kadirli’de iki gala birden yapıldı


Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde senaristliğini ve yönetmenliğini Cemil Kızılaslan’ın yaptığı, Yılmaz Köksal, Aysun Güven, Bircan Kerem, Ali Güney gibi oyuncuların rol aldığı 'Sevda ve İntikam' adlı sinema filminin galası yapıldı.

Film, Kadirli merkez ve Cığcık köyünde, bazı sahneleri ise Adana’nın Ceyhan ilçesinde çekildi. Sevda ve İntikam filminin galasına Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, Sumbas Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Emniyet Müdürü Uğurtan Koray Ayhan, sanatçı Yılmaz Köksal ve birçok davetli katıldı. Tuğra Düğün Salonu'nda düzenlenen galada konuşma yapan sanatçı Yılmaz Köksal, bu güne kadar yaklaşık 210 adet film çektiklerini, fakat hiçbir yerde görmediği ilgiyi Kadirli’de gördüğünü söyledi. Köksal, şunları söyledi: “Bu yaşıma kadar Anadolu'da gezmediğim yer kalmadı. Birçok il ve ilçede film çektim ve filmlerde oynadım. Şunu itiraf ediyorum, bu güne kadar hiçbir yerde görmediğim ilgiyi ve misafirperverliği inanın Kadirli'de gördüm. Bir traktör lazım diyorum, 5 traktör geliyor. Bir ev diyorum herkes benim evde çekin diyor. Özellikle Cığcık köyü halkına ne kadar teşekkür etsem azdır. Filmimize destek olan herkese tek tek teşekkür ediyorum.”

Filmin yönetmeni Cemil Kızılaslan ise filmin çekimi sırasında kendilerine her konuda yardımcı olan başta Kaymakam Necip Çakmak’a ve Belediye Başkanı Ömer Tarhan’a teşekkür ederek, Kadirli'yi çok beğendiğini ve başka bir film çekmek için yine geleceğini söyledi.

        Filmin çekimi sırasında emeği geçenlere verilen plaketlerden sonra davetliler ‘Sevda ve İntikam’ filmini izledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER