ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 16:15

Kadınlar öğrenciler için sergi açtı

Kadınlar öğrenciler için sergi açtı


Erzin Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGDER), öğrenciler yararına 'Anadolu yöresel yemekler sergisi' açtı.

Gönüllü bayanlar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı yöresel yemek ve el işi sergisinin geliri öğrencilere burs olarak verilecek. Ev hanımlarının bin bir emek harcayarak hazırladıkları Hatay ve Erzin mutfağının en özel lezzetlerinden kısır, gözleme, sarma, içli köfte, toga çorbası, muhacir ekmeği, yaş pasta ve tatlılara sergiyi gezen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Şükrüpaşa Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki yemek sergisinin açılışını yapan Kaymakamı İskender Yönden, bu tür faydalı faaliyette bulunanların her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Kaymakam Yönden, hiçbir karşılık beklemeden öğrenciler yararına düzenlenen kermese yardım ederek eğitime destek veren bayanları tebrik etti.

EGDER Başkanı Ahmet Kürşat Yılmaz, ”Ev hanımlarımızın bin bir zahmete katlanarak yaptıkları yemekleri, pastaları, börekleri halkımızla buluşturuyoruz. Eğitimin önemini bilen, yöresel yemekleri seven tüm halkımızı sergimize bekliyoruz. Sergimiz 16 Kasıma kadar açık kalacak.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER