ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 13:35

İzmir'de cazlı günler başladı


20. İzmir Avrupa Caz Festivali, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı bir törenle başladı. 20 Mart’a kadar devam edecek festivalin bütün konserleri, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM)’nde verilecek.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen festivalin ilk gecesinde, Şef Alan Broadbent yöneticminde Kerem Görsev sahne aldı. “Kerem Görsev Therapy Project&Festival Yaylıları” konserinde sanatçıya Ernie Watts (saksafon), Kağan Yıldız (kontrbas) ve Ferit Odman (davul) eşlik etti.

Açılış töreninde, 11. Caz Afişi Yarışması’nda dereceye girenlere Başkan Kocaoğlu tarafından ödül ve sertifikaları verildi. Burada kısa bir konuşma yapan Kocaoğlu, başta İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper olmak üzere festivalde emeği geçenlere teşekkür etti. Sarper de destek veren bütün kurumlara teşekkür ederek, “Bu zorlu yolda yürürken yanımızda ülkemizdeki büyükelçilikler, kentimizdeki konsolosluklar, kültür ofisleri vardı. Kültürlerarası diyalog için de özel bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, her zaman tüm etkinliklerimizde olduğu gibi bu festivale de desteklerinden dolayı Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

20. İzmir Avrupa Caz festivali kapsamında 6 Mart 2013 Çarşamba akşamı “Yuri Honing Acoustiv Quartet”, 7 Mart Perşembe günü ise “David Helbocktrio” konserleri düzenlenecek. Bütün konserler AASSM’de olacak ve saat 20.30’da başlayacak. Ayrıca Caz Afişi Yarışması sergisiyle sanatçı Aykut Uslutekin’in “Cazın Büyüsü” konulu fotoğraf sergisi, festival sonu olan 20 Mart'a kadar açık olacak. Bu yıl Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği, Avusturya Kültür Ofisi, ABD Büyükelçiliği, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Fahri Konsolosluğu ve Polonya Adam Mickiewicz Enstitüsü, İzmir Goethe Enstitüsü, İzmir Fransız Kültür Merkezi ve İzmir İtalyan Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen caz festivalinde 10 konser, iki sergi ve Akademi İKSEV’de yapılacak iki seminer yer alacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER