ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 10:33

İstanbul'da kültür-sanat


İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sanatçıları, ''Avrupa Birliği Marşı'' olarak bilinen Beethoven'in 9. Senfonisi'ni 29 Aralık'ta Kadıköy Süreyya Operası'nda seslendirecek.

     Konserde, Tülay Uyar (soprano), Stare Çelebi (alto), Onur Ertür (tenor) ile Alp Köksal (bas) görev alacak.
     Fransız koreograf Yannick Boquin'in, Alman yazar Goethe'nin, yaklaşık 250 yıl önce kaleme aldığında kendisi kadar sokaktaki gençleri de kıyafetinden ruh haline kadar etkileyen ''Genç Werther'in Acıları'' adlı romanından, Frederic Chopin'in müzikleri üzerine kurgulanan eser, 3 Ocak'ta Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda sahnelenmeye devam edecek.
     Oprah Winfrey'in ömür boyu başarı ödülü aldığı Emmy'de konser veren Amerikan caz şarkıcısı Hilary Kole, Quartet konseriyle 29 Aralık'ta İstanbul Jazz Center'da sahne alacak.
     Time Dergisi'nin Amerika'nın en iyi genç klasik müzisyeni ilan ettiği Hilary Hahn, İş Sanat Merkezi'ne misafir olacak. Hahn'ın, 3 Ocak'taki konserine piyanist Cory Smythe eşlik edecek.
     Akrobasi gösterileri, köpeklerin futbol şovu, köpekbalıkları, akıllı foklar ile penguenlerin yer aldığı ''Atlantis Sirki'', Türkiye turu kapsamında 28 Aralık'ta ArenaPark AVM'de gösteri sunacak.
     ''Fındıkkıran Çocuk Balesi'', 30 Aralık ve 2 Ocak'ta Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.
    
     -Tiyatrolar-
    
     Şehir Tiyatroları, bu hafta da zengin bir takvimle tiyatroseverlerle buluşacak.
     Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde ''Zenginin Mutfağı'', Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde ''Vişne Bahçesi'', Haldun Taner Sahnesi'nde ''Türkiye Kayası'' oyunları sahnelenecek.
     Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi'nde ''Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'', Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde ''Perşembenin Hanımları'', ''Denizkızı'', Ümraniye Sahnesi'nde ''İstanbul Hatırası'', ''Çiçek Prenses'', GOP Ferih Egemen Sahnesi'nde ''Üç Kardeş ve ''Muhteşem Kurt'' oyunu tiyatroseverlerle buluşacak.
     İstanbul Devlet Tiyatroları'nın Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi'nde ''Yağmur Durduğunda'', Cevahir Sahneleri Salon 1'de ''Ölüleri Gömün'', Cevahir Sahneleri Salon 2'de ''Profesyonel'', Küçük Sahne'de ''Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk'', Küçükçekmece Sahnesi'nde ''Yanık'', Üsküdar Stüdyo Sahnesi'nde ''Michelangelo'', Üsküdar Tekel Sahnesi'nde ''Sessizlik'' oyunları bir hafta boyunca izlenebilecek.
    
     -Özel Tiyatrolar-
    
     Afife Jale Sahnesi'nde 28 Aralık'ta ''Düğünde Panik'', Sefaköy Kültür Merkezi'nde ''Aşk Her Yerde'', Maya Cüneyt Türel Sahnesi'nde 29 Aralık'ta ''Eleni'den Mektuplar'', İkinci Kat Sahnesi'nde ''Yalnızlar Kulübü'', Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde ''Menan Cinleri'', Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda 30 Aralık'ta ''1881'', Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde ise ''Neşeli Günler'' oyunu tiyatroseverlerle buluşacak.
     Milli şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı ''Akif'' tiyatro oyunu, 31 Aralık'ta Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.
     Beşiktaş Kültür Merkezi'nde, 3 Ocak'ta ''Tolga Çevik-Arkadaşım Hoşgeldin'' ile yine aynı gün Metin Zakoğlu Tiyatrosu'nda ''Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz'' sunulacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER