ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 15:21

İstanbul için çay vakti!

İstanbul için çay vakti!

Çaysız sohbet, Aysız gökyüzü gibidir... Küçükçekmece Belediyesi tüm İstanbulları, “İstanbul İçin Çay Vakti”ne davet ediyor.


Küçükçekmece Belediyesi tüm İstanbulları, “İstanbul İçin Çay Vakti”ne davet ediyor. Etkinlikte çay içme, çay demleme ve çaya dair birçok şey; yazar, aydın ve alanında önemli isimler tarafından masaya yatırılacak.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe her biri çaysever 6 yazar katılacak.

Bir dönem üniveristedeki odasının kapısına “Derin düşünce hali, çaycılar müstesna!” yazan, sadece çay içmeyi değil çay yapma usüllerini de iyi bilen Ahmet Turan Alkan, romanlarında çay düşkünü insanlara yer veren Selahattin Yusuf, “Aşkınla demlenmiş sıcak bir çay içmeliyim” dizesinin şairi Tarık Tufan, iyi çay içicisi Gökdemir İhsan, yeme, içme kültürüne dair yazıları ile Salih Zengin, çayda kadın eli konusu ile Emine Uçak Erdoğan ve Esra Yalazan çay sohbeti gerçekleştirecek.

 

Programda, ayrıca Mustafa Duman’ın “Çay Kitabı” katılımcılara hediye edilirken, Japon Kültür Merkezi “Özel Çay Seramonisi” düzenleyecek.

BU MÜTHİŞ SOHBET ÇAYSEVERLERE ÜCRETSİZ!

21 Şubat Perşembe akşamı saat 19.30’da Cennet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan çay sohbetinde hem konuşmacılar hem davetliler çaylarını yudumlayacak.

Tüm çay severlerin davetli olduğu etkinlik ücretsiz olacak.

Yer bilgisi için www.cennetkultursanat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER