ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 21:25

İlköğretime yönelik 'Çevre Çiçekleri' isimli tiyatro oyunu sahnelendi

İlköğretime yönelik Çevre Çiçekleri isimli tiyatro oyunu sahnelendi


Adıyaman Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün organizesiyle ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Çevre Çiçekleri' isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 'Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Projesi' kapsamında, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine yönelik tertip edilen oyun, Belediye Konferans Salonu’nda icra edildi. 40 dakika devam eden ve 2 perdeden oluşan oyunda, çocuklara çevre konusunda bilinçlenmeleri ve sorumluluk sahibi olmaları konusunda anlamlı mesajlar verildi. İlk gün yoğun ilginin gösterildiği tiyatro, 10 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek ve günde 3 seans sahnelenecek.

Ayrıca, tiyatro etkinliği dolayısıyla çocuklara 'Çevre Müfettişi' adlı kimlik kartları dağıtıldı. Üzerinde kendi isimleri yazılı olan kimliklerine kavuşan öğrenciler, gördükleri çevre sorunlarını yetkililere bildirecek. Çevrenin korunması ve geliştirilmesinde karşılaştıkları sorunları aktarmakla görevli çevreci müfettişler sayesinde, çevre sorunlarının önüne geçilmesi hedefleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER