ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 20:41

"Hiç'ten Gelenler" hat ve tezhip sergisi

"Hiçten Gelenler" hat ve tezhip sergisi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Hiç'ten Gelenler" hat ve tezhip sergisini açtı.Arınç, Dolmabahçe Sarayı Sergi Salonu'ndaki serginin açılışı öncesi yaptığı konuşmada, iş adamı İlkem Şahin'in vakıfları, dernekleri aracılığıyla çok özel bir sergi hazırladığını dile getirdi.
Bülent Arınç, "Serginin ismi de çok güzel, 'Hiç'ten Gelenler' diye. Umarım ki bunun anlamını da herkes çok iyi bilecektir, takdir edecektir. Bizim kültürümüzün en önemli ögelerinden, sanat unsurlarından, hat olsun, ebru olsun, tezhip olsun, bunların güzel örneklerini bir arada göreceğiz. İstanbulumuz için, kültür hayatımız için bu sergimizin çok önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezen Arınç, anı defterine de "Hiç'ten Gelenler sergisini büyük bir takdir ve hayranlıkla açtım ve ziyaret ettim. Kültürümüze ve inancımıza ait bu değerli eserlerin sahiplerine teşekkür ederim. Saygıdeğer iş adamı İlkem Şahin'i bu hizmetinden dolayı tebrik ediyorum. Başarıların devamı dileğiyle" yazdı.
İlkem Şahin de Bülent Arınç'a bir hat tablo hediye etti.
İş Holding'in geleneksel Türk el sanatlarının yaşatılması ve kültürel mirasa sahip çıkılması amacıyla desteklediği Atölye Hiç'in öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi, 5 Temmuz'a kadar gezilebilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER