ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:24

Hafta sonu sinema keyfine var mısınız?

Hafta sonu sinema keyfine var mısınız?

Bu hafta sonu hava durumunu da baz alırsak sinema salonları dolacak. Sizde hafta sonu için sinema planı yapıyorsanız işte önerimiz...


Bu hafta biri yerli 5 film vizyona girdi. Bu filmler arasında öne çıkan ise, uzun zamandır konuşulan "Mutlu Aile Defteri", geçtiğimiz hafta vizyona giren “Hükümet Kadın” ile yarışacağa benziyor.

"Lincoln", "Mutlu Aile Defteri", "Penguen Kral", "Zero Dark Thirty" ve "Tepelerin Ardında" bu hafta vizyona giren filmler...

Bu hafta sinema severleri bir Türk 4 yabancı 5 film bekliyor. 

LİNCOLN

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yönetmenliğini Steven Spielberg'ın yaptığı "Lincoln" filminin senaryosunu John Logan ile Tony Kushner yazdı.

Tommy Lee Jones, Sally Field ve Daniel Day-Lewis'ın rol aldığı biyografi filminde, 1861-1865 arasında yaşanan iç savaşa öncülük eden ABD'nin 16. Başkanı Abraham Lincoln'un yaşadıkları ve bu savaşı sonlandırma isteği konu ediliyor.

MUTLU AİLE DEFTERİ

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Haftanın yerli yapımı "Mutlu Aile Defteri" filminin yönetmen koltuğunda Nihat Durak oturuyor.

Senaryosunu Ali Demirel, Volkan Sümbül ve Emre Özdür'un yazdığı filmde, Binnur Kaya, Büşra Pekin, Tuncel Kurtiz, İlker Aksum ve Öner Erkan izleyicilerin karşısına çıkacak.

Komedi ve dram türündeki filmin konusu şöyle:
"Sert ve otoriter bir mizaca sahip emekli Albay Yıldırım Taşyumruk, günün birinde damdan düşer. Bu olay, yıllar önce kendisinden koşa koşa kaçan evlatlarını yeniden aynı çatı altında buluşturur.

Yıldırım Bey artık daha güçlü, daha hızlı ve daha öfkelidir ve çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmakta kararlıdır. Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır.

Kafası gittikçe karışan Yıldırım Bey, yalanların kime ait olduğunu bir süre sonra ayırt edemez olur. Aslında önemli olan ise en sonunda bu 5 benzemez insanın tekrar aile olmayı başarıp Mutlu Aile Defteri'nde yer alıp alamayacaklarıdır..."

ZERO DARK THİRTY

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yönetmenliğini Oscar ödüllü Kathryn Bigelow'ın üstlendiği "Zero Dark Thirty" filmi, senaryosunu Mark Boal kaleme aldı.

Başrollerini Joel Edgerton, Jessica Chastain , Chris Pratt ve Jennifer Ehler'in paylaştığı film, 11 Eylül saldırıları sonrası El Kaide lideri Usame bin Ladin'in yakalanması için düzenlenen askeri operasyonu ve diğer gelişmeleri konu ediniyor.

TEPELERİN ARDINDA

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Cristian Mungiu'nin yönettiği "Tepelerin Ardında" filminde, Doru Ana, Luminita Gheorghiu, Liliana Mocanu ve Dionisie Vitcu rol alıyor.

Yetimhanede birlikte büyüyen iki kızın arkadaşlığını anlatan dram türündeki filmde, talihsiz durumları birlikte atlatan iki yakın arkadaşın yetimhane yaşamından sonra yolları ayrılmalarının ardından yaşadıkları olaylar izlenebilecek.

PENGUEN KRAL

FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yapımcılığını Anthony Geffen ve Sias Wilson'ın üstlendiği "Penguen Kral" isimli animasyon filminde, genç ve sevimli bir penguenin zaferlerle dolu epik hikayesi beyaz perdeye taşındı.

Kendine eş bulabilmek için rakipleriyle yarışan, buzullar, karlar ve ölümcül dalgalar arasında havadan, karadan ve sudan gelen tehlikelere karşı mücadele etmek zorunda kalan sevimli kahraman, asıl zorlu görev geldiğinde kendisine sonuna kadar güvenen ailesi tarafından yalnız bırakılması sonucu yaşadıkları anlatılıyor.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER