ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:31

Göbeklitepe koşusuna 500 kişi katıldı

Göbeklitepe koşusuna 500 kişi katıldı


Bu yıl üçüncüsü yapılan Şanlıurfa- Göbeklitepe Yarı Maratonu Koşusu'na yerli ve yabancı yaklaşık 500 kişi katıldı. Belediye önünde başlayan koşu 21 ve 10 kilometrelik olmak üzere iki ayrı parkur yapıldı.

Koşu yine belediyenin önünde son buldu. Dereceye girenlere toplamda yaklaşık 12 bin lira ödül verildi. Ayrıca dereceye giren yarışmacılara isot ve madalya da hediye edildi. Saat 09.00’da başlayan koşu 11.00’e kadar devam etti. Koşu esnasında sağlık personelleri de görev aldı. Koşuya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Gençlik ve Spor İL Müdürü Ertuğrul Yıldız, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yanı sıra birçok daire amiri katıldı. Sağlık personeli belediyenin önüne kurdukları çadırda tansiyon ölçüp, ayağı burkulanları tedavi etti. Trafik görevlileri de olası kazalara karşı yarışmanın yapıldığı Atatürk Bulvarı’nda araçların geçiş kontrolünü sağladı. Daha sonra belediye önünde dereceye girenler ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Şanlıurfa gençlik ve Spor ile Müdürü Ertuğrul Yıldız, bu etkinliklerin önümüzdeki yıllarda daha da profesyonelleştireceklerini söyledi. Uluslar arası bir görünüm sağlayacaklarını dile getiren Yıldız, bu koşuda da çok sayıda dış devletlerden katılımın olduğunu aktardı. Törende Konuşan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakkıbaba Şanlıurfa’nın geleceğin şehri olduğunu belirtti. Fakıbaba, Urfa sadece bölgenin değil tüm Türkiye’nin lokomotifi olma yolunda olduğunu dile getirdi.

21 kilometre yarı maratonu erkeklerde Kenyalı Moses Too birinci olurken Mehmet Akkoyun ikinci, Etyopyalı Fetene Aleme Regosa üçüncü oldu. Kadınlarda da Senem Çağlar birinci, Bahar Doğan ikinci ve Yine Etyopyalı Netsanet Tesfaye üçüncü oldu. 10 Kilometre parkur koşusunda ise erkeklerde Mehmet Soytürk birinci, İsa Özçelik ikinci, Furkan Aksuoğlu üçüncü, kadınlarda Dudu Polat birinci, Nursel Karataş Yıldız ikinci, Esin Bahar Dölek de üçüncü oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER