ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 12:09

Gitar festivali 12-16 Şubat'ta


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Gitar Festivali 12-16 Şubat tarihleri arasında AKM’de gerçekleştirilecek.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 2. Uluslararası Antalya Gitar Festivali ile bu yıl da farklı ülkelerin klasik gitar ustalarını Antalya’da ağırlayacaklarını belirterek, “İspanya’dan Ignacio Rodes, Ukrayna’dan Anna Likhacheva, Avusturya’dan Johann Parier ve ülkemizden Soner Egesel, Eren Süalp, Bekir Küçükay, Ahmet Kanneci gibi birbirinden değerli sanatçılarımızı Antalyalılarla buluşturacağız.” dedi.

        Bu yıl Yenimahalle Kültür Merkezi, Akdeniz Üniversitesi ve Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu gibi çeşitli noktalarda da konserler düzenleyerek festivali kent ile bütünleştirmeyi ve böylece daha fazla sanatsevere ulaşmayı amaçladıklarını ifade eden Akaydın, "Festival kapsamında konserlerin yanı sıra konferans, söyleşi, paneller ile kültür ve sanat etkinliklerinin kentlere olan katkıları tartışılacak, Türk gitar yapımcılarının katılımıyla ülkemizde klasik gitarın gelişimini fotoğraflarla sergileyeceğiz.” diye belirtti.

        GENÇLER İÇİN ATÖLYELER

        Klasik gitar çalan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen gençler için ücretsiz atölye çalışmaları düzenleyeceklerini anlatan Başkan Akaydın, “Gençlerimiz bu atölye çalışmalarına katılarak, farklı ülkelerinden gelen klasik gitar virtüözlerinden eğitim alma şansına sahip olacaklar. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek yarışma sonucunda başarılı olan bir gencimize klasik gitar hediye edeceğiz ve kapanış töreninde ustalarıyla aynı sahneyi paylaşmasını sağlayacağız.” açıklamasını yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER