ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 20:03

GAP Gençlik Festivali Nemrut gezisiyle noktalandı

GAP Gençlik Festivali Nemrut gezisiyle noktalandı


Adıyaman’da, 10-13 Mayıs 2013 tarihleri arasında 5.'si düzenlenen Uluslararası Gapgenç Festivali, gençlerin Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerleri ile 2 bin 206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı gezisi ile tamamlandı.

Dünya'nın ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden yaklaşık 2 bin gencin ağırlandığı Adıyaman'da festival etkinlikleri kapsamında gençler, Nemrut ören yerini gezdi. Yoğun sis ve yağmura rağmen Nemrut Dağı'nı gezen gençler, 2 bin 206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı'nda bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 2 bin yıllık tarihi eserler karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen gençler, dünyadaki bütün gençlerin Nemrut Dağı'nı mutlaka gezerek, Adıyaman’ın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler yanında hoşgörü ve kardeşlik atmosferini teneffüs etmelerini istedi.

Buradaki atmosfere yoğun sis ve yağmurun bile engel olamadığını belirten gençler, Adıyaman'ın, sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerle adeta bir açık hava müzesi gibi olduğunu ifade etti. Gençler, şunları ifade ettiler: "Adıyaman insanı, sahip olduğu eşsiz hoşgörüsü ile dil, din, ırk, ayrımı yapmadan kardeşçe yaşanılan, huzuru temsil eden bir şehrimiz. Bizler de bu eşsiz hoşgörü ve kardeşlik bağlarını kendi ülkelerimizde en iyi şekilde anlatarak, bundan sonra Adıyaman’ın gönüllü kültür elçileri olacağız. GAP Gençlik Festivali kapsamında, etkinliklere katılan gençlerle Adıyaman’da güzel dostluklar edindik. Burada karşılık beklemeden festivalin ana teması olan sosyal sorumluluk çerçevesinde ortak bir amaç ve gençler arasında iletişim ve farkındalık amacıyla biraraya geldik. Bizlere bu ortamı sağlayan bütün yetkililere ve bizleri en güzel şekilde ağırlayan misafirperver Adıyaman halkına çok teşekkür ediyoruz.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER