ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 16:07

Ferzan Özpetek'in filmleri Ekvador'da gösterildi


Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek'in filmleri Ekvador'da gösterildi.
Ekvador Kültür Evi Ulusal Sinema'sının girişimi ve Türkiye ile İtalya'nın Ekvador Büyükelçilikleri'nin desteğiyle gerçekleşen sinema günlerinde ''Ferzan Özpetek Retrospektifi'' adıyla özel bir bölüm ayrıldı.
30 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında yapılan gösterimlerde, Özpetek'in "Harem Suare", "Bir Ömür Yetmez", "Kutsal Yürek", "Cahil Periler" ve "Karşı Pencere" filmleri Ekvadorlu sinemaseverlerle buluştu. Ekvador Kültür Evi'nin ünlü yönetmenle ilgili tanıtımında, 1997 yılında ilk filmi Hamam'ı çeken, Roma'da yaşayan ve kariyerinde bir çok önemli ödül bulunan Özpetek'in filmlerinin ''insan olmanın özünde yer alan dostluk, duygusallık, cinsellik, ihanet, aşk ve ölümü iyi bir şekilde harmanladığı'' belirtildi.
Öte yandan, Ferzan Özpetek, İtalya'nın güneyindeki Puglia bölgesinde geçtiğimiz yaz çekimlerini gerçekleştirdiği ''Kemerlerinizi Bağlayın'' adlı yeni filmiyle ilgili çalışmalarında son aşamaya geldi. Filmin, gelecek mart ayında gösterime girmesi öngörülüyor. Ünlü yönetmenin iki yıllık çalışmanın ardından ortaya çıkan ilk romanı ''Kırmızı İstanbul'' da bugün İtalya'da yayımlandı. Özpetek, ilk romanında "kaybolan ancak asla unutulmayan ilk aşkı" anlatıyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER