ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 12:09

Erzincan depremi 22. yılında

Erzincan depremi 22. yılında


Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği, Erzincan depremini anlatan fotoğraf sergisi açtı.

Antalya’daki Özdilek Park AVM’nin fuayesinde 13 Mart 1992’de yaşanan ve 653 kişinin öldüğü, 8 bin 57 binanın hasar gördüğü Erzincan depreminin 22. yıl dönümünde fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergide, gazeteci Halil İbrahim Özdemir’in objektifinden çekilen 40 fotoğraf yer alıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Antalya protokolü sergiyi gezerek o gün yaşananlar hakkında gazeteci Özdemir’den bilgi aldı. Serginin açılışına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1992 Erzincan depreminin, Türk milletinin son dönemde yaşadığı büyük acılardan biri olduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, acı hatıraların yaşatılması, depremden ders çıkarılması adına da sergiyi anlamlı bulduğunu belirtti.

Aynı zamanda Doğu Gazetesi’nin de sahibi olan Halil İbrahim Özdemir, çektiği fotoğrafların hikâyelerini Tütüncü’ye anlattı. Özdemir, ‘Erzincan Üç Şehir Fotoğraf Albümü’ adlı kitabını Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Namık Naz ile birlikte Tütüncü’ye takdim etti. Sergi, 31 Mart’a kadar gezilebilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER