ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:32

Ereğli’de Türk Halk Oyunları Yarışmaları

Ereğlide Türk Halk Oyunları Yarışmaları


 Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Merkezi Türk Halk Oyunları Yarışmaları yapıldı.

Tüm yurttan 20 ekibin katıldığı ve 5 ayrı kategoride derecelenme yapıldığı Türk Halk Oyunları Yarışmaları gün boyu devam etti. Halk oyunları ekipleri yarışma öncesinde Ereğli sahil bandında kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Ekipler daha sonra hünerlerini sergilemek üzere Ereğli Kapalı Spor Salonu'na hareket etti. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz yaptı. Akdeniz, yarışmacılara başarılar dileyerek Zonguldak’ın ev sahipliğinde yapılan yarışmanın çok önemli olduğuna dikkat çekti. Akdeniz, konuşmasında "Türkiye gençlik merkezleri arasında blgesel seçme final ayaklarıda 20 ekibin halkoyunlarını izleyeceğiz ve burada sergileyecekler. Türkiye’nin dört bir tarafından gençlerimiz oyunlarını sergileyecekler." dedi.

"TÜRK HALK OYUNLARINI SERGİLEDİLER"

Zonguldak’ın ev sahipliğinde Isparta, Bilecik, Erzurum, Şanlıurfa, Erzincan, Hakkâri, Bayburt, Batman, Şırnak, Trabzon, Adana, Bartın, Tekirdağ, Uşak, Çanakkale illerinden yarışmaya katılan 20 ekip Bar, Halay, Horon, Karşılama ve Zeybek kategorilerinde yörlerine has Türk halk oyunlarını sergiledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER