ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 12:16

En iyi erkek ve en iyi yardımcı erkek oyuncu

En iyi erkek ve en iyi yardımcı erkek oyuncu

Oyunlarını başarıyla sergileyen Çukurova Üniversiteli öğrenciler, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.


Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, “12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’nden ödülle döndü. 39 üniversitenin katıldığı yarışmada, 8 dalda aday gösterilen 'Keşanlı Ali Destanı' adlı oyun, Çukurova Üniversitesi’ne iki önemli ödül kazandırdı.

ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, İstanbul Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi’nin düzenlediği 12. Üniversitelerarası Tiyatro Festivali’ne 'Keşanlı Ali Destanı' adlı oyunla katıldı
Festival kapsamında yapılan ödül töreninde, 39 üniversite arasından ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu, “ En İyi Müzik, En İyi Koreografi, En İyi Yardımcı Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Komedi Kadın Oyuncu, En İyi Komedi Erkek Oyuncu, En İyi Reji, En İyi Oyun” kategorilerinde aday gösterildi.

Yapılan seçmeler sonucunda, Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Kadir Armağan ile Savaş Satış, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) ve En İyi Erkek Oyuncu (Komedi)” kategorilerinde iki ödüle layık görüldü. ÇÜ Kültür Müdürlüğü Drama Topluluğu tarafından yapılan açıklamada, "Drama Topluluğu olarak kazandığımız bu başarıdan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Bizlere verdikleri destekten dolayı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne, ÇÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile ÇÜ Kültür Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz." denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER