ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:16

Elma sektörüne yön vermek için Elma Dergisi çıkartılacak

Elma sektörüne yön vermek için Elma Dergisi çıkartılacak


Türkiye’nin elma ihtiyacının yüzde 23’ünün üretildiği Isparta’da, Platin Elma Dergisi çıkarılması planlanıyor. Elma sektörüne yön vereceği düşünülen dergi, ulusal düzeyde yayınlanacak.

Platin Elma Dergisi için ilk toplantı, Eğirdir Meyvecilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü (MARİM)'nde yapıldı. Toplantıda, elma sektörünün içinde yer alan ve sektörü yönlendirecek hem aktüel hem bilimsel hem ulusal bir Platin Elma Dergisi’nin çıkartılmasına karar verildi. Toplantıda, derginin danışma, yayın ve bilim kurul üyeleri seçildi.

MARİM Müdürü İsa Eren, Platin Elma Derneği tarafından yayınlanacak olan dergide toprakların tanıtımı, sektördeki firmaların ve sektör haberlerinin aktarımı ve bilimsel araştırmaların paylaşılmasının hedeflendiğini söyledi.

Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz başkanlığında başlayan Platin Elma Dergisi Toplantısı'na; Eğirdir Tarım İlçe Müdürü Uğur Turgut, Eğirdir Tarım İlçe Müdürlüğü’nden ziraat mühendisleri Müge Tüzün ve Mehmet Pazar, MARİM’den kurum müdürü ziraat yüksek mühendisi İsa Eren ve Dr. Melike Çetinbaş, Eğirdir Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Erdal ve SDU Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Bekir Şan, Doç. Dr. Adnan Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Polat katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER