ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 11:34

Dizilerdeki o uygulama kalkacak mı?

Dizilerdeki o uygulama kalkacak mı?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den konuyla ilgili olumlu sinyal geldi.


Türk dizilerindeki marka mozaiklemesinin kaldırılması için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'den yeşil ışık geldi. Bakan Zeybekçi, Türk dizilerinde markalara getirilen mozaiklemenin yanlış olduğunu söyledi. 

İhracatı artırmak için Türkiye'nin iyi pazarlanması, imajının artırılmasında Türk dizilerinin önemli olduğuna işaret eden Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Bizde son dönemde yaptığımız şey son derece yanlış oldu. Sigaraya, alkole mozaiklemeye evet diyorum. Onun dışında bırak adam ürün yerleştirsin. İşte bizim 500 milyar dolar böyle olacak" dedi.

Bakan Zeybekci, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında, dizilerdeki reklam konusuna da değindi. Tüketim alışkanlıklarının belirlenmesinde, dizilerin önemine dikkat çeken Bakan Zeybekci, "Bir film süresince o ülkenin bayrağına 4-5 kere selam verdirirler, 2-3 defa dini motifli sahne koyarlar. Mutlu bir aile mutlaka alışverişe gider. O marketin adını da ürünleri de gizlemezler. Bizim son dönemlerde yaptığımız şey, son derece yanlış oldu.

Mozaikliyoruz ya mesela isimleri, markalı şeyleri… Şimdi o yanlış. Sigaraya, alkole mozaiklemeye evet diyorum. Orada bırak adam ürün yerleştirsin, kullansın. Bunu yapsın. Çünkü ben yarın o dizilerle gittiğim zaman Türk markalarını koyacağım dolduracağım oraları. İşte 2023 yılı için öngördüğümüz 500 milyar dolar böyle olacak" dedi. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER