SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2014 Perşembe 23:15

Dedesinin yaşam öyküsünü kaleme aldı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/dedesinin-yasam-oykusunu-kaleme-aldi-1489739-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/dedesinin-yasam-oykusunu-kaleme-aldi-1489739-622x360.jpg
Dedesinin yaşam öyküsünü kaleme aldı

Dedesinin yaşam öyküsünü torununun kaleme aldığı “Aykırı Yusuf” Türkiye’nin en büyük kitap fuarında görücüye çıktı.


Giresun Belediyesi Proje Ofisi sorumlusu Ali Murat Yılmaz, dedesi Yusuf Yılmaz’ın 77 yıllık yaşam öyküsünü kaleme aldığı “Aykırı Yusuf” isimli kitabıyla TÜYAP Kitap Fuarı’nda geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı.

Kitap fuarında 500 adet kitabına imza atan Ali Murat Yılmaz verdiği bilgide, ilk kitap deneyiminde 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşlarıyla ünlü yazarların yer aldığı fuarda gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi. Yılmaz “ Yılmaz’ın bazen sıra dışı bazen sıradan yaşanmış bir hikayeyi konu alan ’Aykırı Yusuf’ isimli kitaba ilgi oldukça yoğundu. Böyle bir oluşumda yer almaktan ve gördüğüm ilgiden büyük memnuniyet duydum. Birbirinden usta yazarlar ile aynı etkinlikte yer almak gerçekten gurur verici. Bu kadar yoğun bir ilgi gösterileceğini, açıkçası bende beklemiyordum. Kitabımda bir Anadolu insanının 77 yıllık yaşam öyküsü anlatıyor. Türk insanının geçmiş yaşanmışlıkları mutlaka bir noktada kesiştiği için, kısacası kitapta herkes kendi büyüklerinden anılar bulduğu için bu derece güzel bir ilgi ile karşılaştığımı düşünüyorum" dedi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

En iyi film ödülü 'Toz Ruhu'nun oldu

SONRAKİ HABER

Bu hafta 6 film vizyona girecek

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.